loader image

Avukat Logo Tasarımı

Avukat Logo örnek çalışmalarını ,Hukuk Bürosu ve Arabuluculuk logo örnek çalışmalarını web sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Logo tasarımlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için ( logo fiyatları, logo çalışma süreci , logo tasarım çalışma şekli) iletişim bölümünde yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.

Avukat logo tasarımı örnekleri

Avukat logo tasarımı; avukat ve hukuk bürolarının kendine seçtiği özel işaret, harf, resim vb. işaretlere logo denir. Avukat logo tasarımı bir hukuk bürosunun kimliğini yansıtan en önemli görsel öğedir. Büronun  vizyonu açısından oldukça önem taşımaktadır.

Feryal Reklam olarak avukat logo tasarımı için avukatların isteklerine göre  logolar tasarlamaktayız. Logoların amacı adını taşıdığı avukatlık ofisini veya hukuk bürosunu en özgün biçimde ayırt etmesidir. Bir logo, ait olduğu büronun çalışma alanını, biçim ve renkleriyle ifade edebilmelidir.

Gelişen bilgisayar teknolojisi ve grafik tasarımları sayesinde, hayallerinize uygun avukat logo tasarımıbizim için oldukça kolay ve keyiflidir.  Bir hukuk bürosu logosu tasarlanırken büronun misyonu gözetilmelidir. Kısa sürede yapılamayacak kadar titizlikle çalışılması gereken bir iştir. Tasarımı hazır olan logoların son aşaması ise baskıdır. Farklı boy ve ebatlarda, kartvizit, cepli dosya, zarf ve antetli kağıt gibi ürünler baskı yapılabilmesi için hazırlanır. Logonun büyüyüp küçülmesi ile kalitesinin kaybolmaması için vektörel çizimler geliştirilmiştir.

HUKUK BÜROSU LOGO TASARIMI

Hukuk bürosunun kurumsal kimliği ya da imajı birçok görsel donanımdan oluşur. Logolar ise bu kurumsal kimlik ve marka imajının içinde konumlandırılan en önemli tanımlanabilir işarettir.Hukuk bürosu logo tasarımı bir bütün olarak ürün ve hizmetin sembolüdür.

Logonun görünüşünden çok anlamı vardır. Çünkü logo, sembolü olduğu ürün ve hizmetin kalitesini tanımlayan kimliğidir. Bir firma için logo tasarlanırken öne çıkması ve dikkat çekmesi gereken noktalar vurgulanmalıdır. Ayrıca tasarımı yaparken yetenek ve hayal gücü son derece önemlidir ve grafik programlarını da çok yakından tanımak gerekir. Tasarımda mevcut fontlar kullanılabileceği gibi yeni fontlar da tasarlanabilir.

Hukuk bürosu logo tasarımı yada avukat logo tasarımı büronun imzası olarak tanımlanabilir. Çünkü bu büro yaptığı her işte o logo ile anılır. Bu nedenle büronun logosunun iyi olması imaj ve görüntüsünün de iyi olması demektir. Logo bir hukuk bürosunun tanınırlığını ve hatırlana bilirliğini, müşteri ile aradaki bağı güçlendirir. Ayrıca profesyonel olarak hazırlanmış olan bir logo, aynı sektörde yer alan diğer bürolarla aradaki kalite farkını ortaya çıkararak müşterilerin seçimini etkiler.

Logoların çok farklı çeşitleri vardır. Bunlardan bazıları: Sans serif sitili, tipografik karakterden oluşan, tek karakterden oluşan, çok karakterden oluşan, kombinasyon tipi, kaligrafik, numaralardan oluşan, merkezi olmayan, rebus-karmaşık formdaki logolar ve katmanlı-gölgeli logolardır.Logo örneklerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

Hukuk bürosu logo tasarımı ; sade ve basit bir tasarımla kolayca anlaşılabilmeli, ebadıyla değil oranıyla ilgi çekmelidir. Karmaşık ve kalabalık tasarımların insanların dikkatini dağıtacağı unutulmamalıdır.

Tıklayarak Bizi Arayın!