loader image

Avukat Sosyal Medya Yönetimi

 

Avukat Sosyal Medya Post Tasarımı

 

Son yıllarda sosyal medya kullanmayan kişilerin sayısı yok denecek kadar azdır. Bu yüzden sosyal medya yönetimi her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. “Sosyal medya yönetimi nasıl yapılır?” sorusunun cevabını ise birçok kişinin merak ettiğini görüyoruz. Hukuk büronuz veya Avukatlık ofisiniz varsa, profesyonel sosyal medya profiline sahip olmanız gerekir ve özellikle bazı ayrıntılara önem vermelisiniz. İnternet dünyasında günlük ortalama olarak 1 milyar kişi çevrimiçidir. Bu kişilerin büyük bir bölümü ise direkt sosyal medya hesaplarına giriş yapar. Bu noktada tanıtımınızı yapacağınız  ve prestijinizi arttırabileceğiniz en etkili  platformun sosyal medya (facebook ,instagram,linkedln ,twitter…) olduğunu rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Sosyal medya yönetiminin yapılacağı esnada özellikle dikkat edilmesi gereken bazı noktaların yer aldığını görüyoruz. Bu noktalar şu şekildedir:

-Hedef kitlenin belirlenmesi: İlk etapta tam olarak ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi belirlemeniz gerekmektedir. Ulaşmak istediğiniz hedef kitlenin yaş aralığını, cinsiyetini, tam olarak nelerden hoşlandığını ve ilgi alanlarını tam olarak bilmelisiniz.

-İçeriklerin yönetimi: Sosyal medya hesaplarınızı etkin bir şekilde yöneterek arama motorları üzerinde yukarıya çıkabilirsiniz. Avukatlık ofisinizin yada hukuk büronuzun logosuyla paylaşacağınız özel ve önemli günler postları ve logonuzla oluşturulmuş şablonlar içine yazacağınız hukuksal bilgiler sizi dikkat çekici bir hukuk bürosu haline getirecektir.

-Rakip analizi: Sosyal medyada en önemli unsurlar arasında rakiplerinizin analizini yapmakta yer almaktadır. Rakiplerinizin nasıl paylaşım yaptığını ve nasıl bir yol izlediğini iyi takip etmelisiniz.

 

 

Tıklayarak Bizi Arayın!